Електронні Петиції Черкаси Офіційний портал міської ради,
міського голови, виконавчого комітету

Суть звернення:

Зупинення незаконної забудови жилими комплексами прибережної водоохоронної зони мікрорайону Митниця та проведення громадських слухань.

Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Баглюк Юрій Васильович
Статус: Розгляд
Петиція: Че/1049-еп. Подана 20.02.2020
Дата початку збору підписів: 21.02.2020
Текст електронної петиції:

Наказом Департаменту АТМ Черкаської міської ради від 01.04.19 року №351 ПП «Надія» затверджені містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки з кадастровим номером 7110136400:01:012:0082 по вул. Героїв Дніпра біля перехрестя з вул. Сержанта Смирнова для будівництва житлового комплексу. Підприємство 14.02.20 року розпочало проведення підготовчих робіт і встановлення бетонного паркану вздовж меж всієї ділянки, який перешкоджає безперешкодному доступу громадян до узбережжя водних об'єктів для загального водокористування і є грубим порушенням вимог закону України № 233-ІХ від 29.10.2019 р.
Ряд міських громадських організацій в черговий раз звернулись до міської ради зі зверненням про те, що перевіркою у 2014 році уповноваженим органом - Держінспекцією сільського господарства законності надання ділянки в постійне користування КП «Черкасиінвестбуд» встановлені порушення вимог ст.. 58,59,61,123,151 Земельного Кодексу України, без визначення меж прибережної захисної смуги та площі ділянки, яка перебуває у водоохоронній зоні водного фонду. Згідно ст. 59 ЗКУ у постійне користування землі водного фонду надаються лише державним водогосподарським організаціям для догляду за водними об’єктами, а громадянам та юридичним особам - лише на умовах оренди. Таким чином, нашим бюджетом недоотримана значна сума коштів орендної плати та були порушені не тільки законні інтереси та права громадян, але й держави - в частині захисту водоохоронної зони. До міської ради направлено клопотання від 08.07.2015 №54 про приведення у відповідність до законодавства прийнятого рішення, яке залишилось без уваги. За аналогічною, протизаконною схемою був заключний договір суперфіції від 21.05.2014р. між Черкаською міською радою та ПП «Надія», незважаючи на результати громадських слухань у 2014 році в приміщенні гімназії №31, де плани надати дозвіл ПП “Надія» на будівництво житлових комплексів у межах водоохоронної зони, прибережної захисної смуги та рекреаційної зони річки Дніпро були категорично не підтримані більшістю громади.
Мешканцями було внесено безліч пропозицій використовувати цю зону відпочинку під сквер, парк, дитячий майданчик, спортивний майданчик або комплекс, стадіон, велодром, велотрек, аквапарк, роллердром або громадський пляж. Як у всьому цивілізованому світі, набережна в мікрорайоні Митниця має бути місцем для відпочинку усіх мешканців та гостей Черкас і бути окрасою, родзинкою всього міста. А завдяки бездумним, незаконним діям місцевих депутатів та чиновників вона продовжує забудовуватись жилими будинками без належної інфраструктури. Замість незбудованих за 28 років незалежності України в мікрорайоні жодної школи, дитячого садочка, котельні, насосної станції, планової заміни аварійних комунальних мереж, приймаються сумнівні, фінансово-витратні рішення по намиву набережної для забудови житловими будівлями приватними фірмами. Це свідчить про те, що окремі представники міської ради з можливо корупційно-корисливих мотивів, ігнорують думку населення і як законні представники або органи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси громадян його не здійснюють.

Враховуючи значний суспільний резонанс, який викликають спроби здійснити незаконне будівництво, у відповідності зі ст.. 2, 3, 13, 14 Закону Украйни «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою забезпечення прав громадян пропонується доручити виконавчому органу міської ради в найкоротші терміни провести громадські слухання, на яких заслухати депутатів місцевої ради, посадових осіб місцевого самоврядування щодо прийнятих, протизаконних рішень забудови земель водного фонду на Митниці в обхід думки та права громади володіти, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном (землею), що належить їй, та подальшому оскарженні та скасуванні цих рішень в встановленому законодавством порядку. До слухань обов’язково залучити представників Державного агентства водних ресурсів, Державної санітарно-епідеміологічної служби, Державної природоохоронної служби, органів самоорганізації населення мікрорайону, громадських організацій та територіальної громади. Для цього, згідно із Положенням про проведення громадських слухань у м. Черкаси, затвердженого рішенням ЧМР № 3-276 від 03.11.2011, доручити міському голові видати відповідне розпорядження, з призначенням не менше 20 днів конкретної дати громадських слухань, з оприлюдненням інформації про час та місце проведення слухань у ЗМІ не пізніше ніж за 10 днів до їх проведення.

Голова Черкаської міської громадської організації «ГРОМАДСЬКІ ІНІЦІАТИВИ»
Баглюк Юрій Васильович

Перелік осіб. які підписали Електронну Петицію


Збір підписів завершено

Загальна кількість осіб, які підписали електронну петицію:

263 підписа з 250
необхідних

Поділитися: