Електронні Петиції Черкаси Офіційний портал міської ради,
міського голови, виконавчого комітету

Суть звернення:

Будинок №2 по вул.Б.Вишневецького,Черкаси. Заборонити знищення архітектурної пам"ятки та заборонити будівництво багатоповерхівки.

Фото
Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Костюченко Софія Олександрівна
Статус: Розгляд
Петиція: Че/1088-еп. Подана 29.04.2020
Дата початку збору підписів: 29.04.2020
Текст електронної петиції:

На розі вулиць Байди Вишневецького та Верхньої Горової стоїть будинок- пам"ятник архітектури 1907 року побудови. Стало відомо, що пам'ятку збираються знищити та на місці будинку звести багатоповерховий будинок.

Громадськість нашого міста обурена таким фактом з декількох причин:


1. Цей будинок є архітектурною пам'яткою. Особняк Кринського був побудований в 1907 році і має привабливий для містян для гостей міста вигляд, органічно вписується в зону під назвою "Старі Черкаси".

2. Повз цей будинок проходить один з туристичних маршрутів, що веде до історичної та археологічної пам'ятки Дзелень Гора, де був розміщений перший Литовський Замок.

3. Район,в якому знаходиться будівля, відноситься до двох значущих зон в нашому місті:
а) Затверджена в 1991 році Заповідна охоронна територія " Черкаські Берегові схили"
б) Це частина археологічної пам'ятки "Культурний шар пізньосередньовічного міста( чотирнадцяте - вісімнадцяте сторіччя)" .Державний номер 3966.
Про новобудову:

4.З естетичного аспекту, будівля висотою 30 м порушить загальний вигляд цієї старовинної частини міста.

5. Новобудова спричинить незручності для всіх мешканців-сусідів, маючи стислу територію неможливо правильно організувати інфраструктуру.

6. Територіально з точки зору сучасних вимог будівництва неможливо відступити дозвільну відстань від сусідніх приватних будинків, що стоять досить щільно поруч.

З усім вищесказаним звертаємося до депутатів Черкаської міської Ради з вимогою:

1.Зупинити знищення архітектурної пам'ятки за адресою : м.Черкаси, вул.Байди Вишневецького 2
2. Направити комісію для з'ясування подробиць цієї ситуації ,а саме: за якими законодавчими актами став можливий цей акт вандалізму.
3. З'ясувати, який саме проект збирається втілювати будівельна компанія. Чи вписується цей проект в загальну концепцію зони "Старі Черкаси".
4. Якщо справа дійде до затвердження проекту, організувати громадські слухання.


В кожній цивілізованій державі власників. що збираються придбати нерухомість в історичній зоні, чи сам об'єкт,що є архітектурною чи історичною пам'яткою, зобов'язують зберігати зовнішній вигляд будівлі, щоб нащадки теж могли побачити ці пам'ятки. Сподіваємось, що так само буде з усіма історичними та архітектурними пам'ятками і нашій державі, і в Черкасах зокрема.

Перелік осіб. які підписали Електронну Петицію


Збір підписів завершено

Загальна кількість осіб, які підписали електронну петицію:

263 підписа з 250
необхідних

Поділитися: