Електронні Петиції Черкаси Офіційний портал міської ради,
міського голови, виконавчого комітету

Суть звернення:

УТИЛІЗАЦІЯ МАСОК І РУКАВИЧОК

Фото
Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Пащенко Олександра Валентинівна
Статус: Розгляд
Петиція: Че/1096-еп. Подана 07.05.2020
Дата початку збору підписів: 08.05.2020
Текст електронної петиції:

УТИЛІЗАЦІЯ МАСОК І РУКАВИЧОК – запорука нашого здоров’я зараз і у майбутньому!
Використані засоби захисту, в жодному разі, НЕ можна викидати на смітники! - по закінченні карантину необхідна їх високотемпературна утилізація.
Закликаємо Вас постановити наступне:
1. В обов’язковому порядку мають бути створені пункти прийому використаних масок/респіраторів і гумових рукавичок. Такі пункти мають бути у кожному районі міста (районних центрах, селах).
2. Проведення повномасштабної рекламної кампанії з інформування населення про необхідність та правила утилізації використаних масок і рукавичок: такі засоби після використання мають зберігатися в окремому поліетиленовому пакеті, потім їх необхідно доправити у пункт прийому (вказати адреси).
ЧОМУ ЦЕ МАЄ ВАЖЛИВЕ ЗНАЧЕННЯ?
- Щодня Україна виготовляє близько 900 000 захисних масок, додатково, у великих обсягах ввозяться імпортні. Такі цифри навів Міністр охорони здоров’я Максим Степанов. З огляду на це, ми розуміємо, що на смітники потрапляють мільйони використаних засобів захисту. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю одному зі ЗМІ зазначив, що масковий режим, на тих чи інших умовах, може тривати декілька років. Тим часом на смітники може потрапити небачена раніше кількість – ДЕСЯТКИ МІЛЬЙОНІВ ЗАБРУДНЕНИХ МАСОК, респіраторів та рукавичок!
- Захисні маски та рукавички, як предмети медичного застосування відносяться до класу небезпечних відходів. Всі вони виготовлені з синтетичних матеріалів і мають надзвичайно великий період розпаду (мова йде про століття). За умови перебування на смітниках, під дією природних температур, ці відходи будуть ОТРУЮВАТИ АТМОСФЕРУ, ґрунти та ґрунтові води. Навіть найбільш безпечні у цьому відношенні, багаторазові бавовняні маски – не найкраще рішення для природи. Годі і говорити про респіратори. Отже необхідна системна переробка.
- Остаточно не визначено протягом якого часу і на яких матеріалах може залишатися вірус (враховуючи його здатність до мутації). Тож неутилізовані захисні матеріали можуть спричинити ПОВТОРНІ ХВИЛІ ЗАХВОРЮВАНЬ.
Жителів міста просимо поставити свій підпис за розгляд петиції та впровадження відповідних заходів.

Перелік осіб. які підписали Електронну Петицію


Збір підписів завершено

Загальна кількість осіб, які підписали електронну петицію:

145 підписів з 250
необхідних

Поділитися: