Електронні Петиції Черкаси Офіційний портал міської ради,
міського голови, виконавчого комітету

Суть звернення:

Про вшанування Героїв Маріуполя та перейменування топонімічних об'єктів, пов'язаних із російським культурно-історичним простором

Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Маслов Тарас Євгенович
Статус: Розглянуто
Петиція: Че/1715-еп. Подана 14.04.2022
Дата початку збору підписів: 14.04.2022
Текст електронної петиції:

Цією петицією я звертаюся до Черкаської міської ради з проханням розпочати процес перейменування вулиць, провулків та інших об’єктів топоніміки нашого міста, названих на честь російських культурних, наукових чи будь-яких інших історичних діячів.

Після незаконного, неспровокованого та необґрунтованого нападу Російської Федерації на Україну, який підтримує більшість тамтешніх громадян, мені як і багатьом іншим громадянам нашої країни та мешканцям Черкас вважається неприйнятим вшановувати та звеличувати представників культурно-історичного світу країни-агресора, які впродовж тривалого часу використовувалися як ідеологічна зброя на культурно-інформаційному фронті протистояння. Особливо враховуючи той факт, що за свого життя ці люди теж переважно не гребували зневажливим ставленням до українського народу.

Не важливо наскільки великим поетом є Пушкін – це символ агресивного насадження культури агресора. Не важливо чи був Гагарін першою людиною у космосі – він би не потрапив туди без геніальності українця Сергія Корольова. Не важливо який внесок у битві за Дніпро зробив сержант Смірнов – серед містян цей загадковий росіянин практично нікому не відомий.

До того ж якщо вже говорити про Смірнова, у нашому місті є окрема вулиця Героїв Дніпра, названа на честь людей, які масово гинули через ображені амбіції керівництва нацистської Німеччини та Радянського Союзу в одній з найкривавіших битв в історії не лише Другої світової війни, а й людства загалом. Це вулиця, яка символізує нашу пам’ять про жертв безглуздя війни та зневажливого ставлення генералів авторитаризму до цінності людського життя.

У російсько-українській війні найбільшим таким символом є оборона українського Маріуполя. Це місто зазнало небаченої жорстокості з боку російських загарбників, які не соромляться використовувати будь-які, у тому числі заборонені методи задля знищення цього до війни квітучого міста.

Маріуполь став символом українського духу та незламності. Щодня, щогодини ми переживаємо та молимося за успіхи наших захисників, які перебувають у цілковитому оточенні ворога. Їхній подвиг та їхню жертву не можна забувати. Ані зараз, ані після нашої перемоги над агресором.

Оборона Маріуполя, портового міста на українському півдні, уже стала одним із символом сучасного українського державотворення та боротьби за наше право жити на нашій власній землі. Буде виключно правильним рішення наслідувати приклад інших українських міст, та вшанувати їхню боротьбу, увіковічивши її у назві однієї з вулиць нашого міста.

Зважаючи на символізм історичної паралелі, викладений у цій петиції, я прошу перейменувати вулицю Гагаріна на вулицю Героїв Маріуполя, аби у нашому місті поруч знаходилися дві вулиці, які вшановували б жертв безпідставної кровожерливості та тиранії.

Додатковими пропозиціями буде перейменування вулиці Сержанта Смірнова на вулицю Оборонців Зміїного, серед яких зокрема є представники Черкащини, які відзначилися винятковою мужністю та вписали його на сторінки сучасної української історії словами культової фрази, а також перейменування та зміна призначення парку імені сержанта Смірнова з подальшим встановленням там меморіалу цивільним жертвам російської агресії в Україні.

Висловлюю свої сподівання, що Черкаська міська рада наслідує приклад зокрема міської влади Івано-Франківська, де нещодавно відбулося перейменування 25 вулиць на честь героїв української оборони проти російських загарбників, та позбавить наше місто віл символів чужинців, які не просто прийшли до нас з агресією, а влаштували на українській землі повноцінний геноцид українського народу.

Перелік осіб. які підписали Електронну Петицію


Збір підписів завершено

Загальна кількість осіб, які підписали електронну петицію:

185 підписів з 500
необхідних

Поділитися: