Електронні Петиції Черкаси Офіційний портал міської ради,
міського голови, виконавчого комітету

Суть звернення:

Відновлення історичних назв вулиць Черкас та вшанування українських героїв у топоніміці, а не російських.

Фото
Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Пасєчко Павло Геннадійович
Статус: Збір підписів
Петиція: Че/1724-еп. Подана 27.04.2022
Дата початку збору підписів: 27.04.2022
Текст електронної петиції:

Закликаю мешканців славного міста Черкаси підтримати в цей складний час викликів, які спричинені агресією Росії, – відновлення історичних назв вулиць, провулків, узвозів. А також – ушанувати нарешті українських героїв нашого міста, регіону, держави.

Свого часу російський політичний режим (найбільше – в період СРСР) робив усе, щоб стерти в українців пам’ять про місця формування свого міста та його кутків. Замість іменних, краєвидних або пам’яткознавчих вулиць з’явилися Ворошилови, Калініни, Фрунзе та інші кати нашого народу. Для рівноваги військових та політичних діячів комуністичного режиму влада Кремля вмонтовувала Черкасам також обличчя російської культури. Так замість українських діячів (зокрема з Черкас та Черкащини) місто вкрилося Пушкіними, Толстими, Некрасовими… До слова, теж тільки тими, кого визнавала і пропагувала російська влада у Москві та зросійщена влада в УРСР.

Настав час зупинити багатолітню російську культурну експансію, котра принесла і досі несе стільки горя Україні, Черкащині, Черкасам! Російські пропагандистські канали постійно стверджують, що їхні війська йдуть визволяти в наші міста “русскій мір”, а коли російський танкіст вивалюється з бронетехніки на перехрестя окупованого містечка, – то його “зустрічають”, на жаль, ті ж самі Пушкіни, Некрасови, Волкови… Після чого кожен окупант сміливо заявляє, що він просто “освобождает русские земли от украинской нечести”.

Із величезним проханням звертаюся підтримати зусилля Топонімічної комісії, громадських організацій, активістів, депутатський корпус стосовно встановлення історичної справедливості.

Є два головні принципи, які ми просто зобов’язані витримати в цей ключовий час:
1) викорінити вуличних “агентів” русского міра в Черкасах із заміною на українських патріотів;
2) відновити історичні назви 700-річного міста, аби не втратити всі епохи становлення його культурного обличчя.

І саме тому в Черкасах потрібні вулиці Василя Стуса, Симона Петлюри, Євгена Коновальця, Праведниці Шулежко, Юрія Тютюнника, Вікентія Хвойки, Авіаторів Касяненків, Сінна, Солом’янська, Гостромогильна (Acutus Grave), провулки Гордіїв, Хмільник, узвози Дубіївський, Кузубівський, Заячий…

Назви вулиць, провулків, узвозів та скверів нашого міста повинні відображати нашу історію – місцеву та всеукраїнську, нашу славу – військову, мистецьку, спортивну… На окреме вшанування своїми життями заслужили перед малою і великою Батьківщиною полеглі в російсько-українській війні черкасці!
Слава Україні! Героям Слава!

Перелік осіб. які підписали Електронну Петицію


До кінця збору підписів залишилося 5 днів
Підтримати електронну петицію
Загальна кількість осіб, які підписали електронну петицію:

192 підписа з 500
необхідних

Поділитися: