Електронні Петиції Черкаси Офіційний портал міської ради,
міського голови, виконавчого комітету

Суть звернення:

Навести лад із концептуальними засадами перейменувань у місті Черкаси

Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Білусяк Роман Дмитрович
Статус: Розглянуто
Петиція: Че/1851-еп. Подана 23.08.2022
Дата початку збору підписів: 25.08.2022
Текст електронної петиції:

Черкаська спільнота диванних блогерів, профспілкові комітети ІТ-сфери, формальні батьківські комітети, численні асоціації української молоді Черкащини та решта прогресивної частини суспільства вважають недоречними перейменування вулиць, провулків, узвозів та іншої топоніміки у Черкасах за принципом "Хто в ліс, хто по дрова".

Ми звертаємося до Черкаського міського голови Анатолія Васильовича Бондаренка, шанованих депутатів Черкаської міської ради навести лад у концептуальних засадах перейменувань у нашому місті. При вас є команда експертів, які підготували пропозиції, виходячи, як ми давно бачимо, із тривалих багаторічних дискусій. У вас є мандат довіри від черкасців, який ви отримали у жовтні 2020 року. Вам і вирішувати остаточно — після 23 вересня 2022 року — долю всіх перейменувань, які диктують дерусифікація та залишки процесу декомунізації міста Черкаси.

Усі культурно обґрунтовані пропозиції у вас є. Вони розкривають самобутність міста, вказують на колоритні місця та вшановують величні постаті Черкас та регіону крізь різні епохи та процеси, відновлюють історичну справедливість щодо несправедливо забутих черкасців та черкащан.
Натомість у місті почалася ціла кампанійщина, котра пов’язана винятково з совєтським розумінням демократії — реєстрація петицій, гуртування колективів, членів їхніх сімей, друзів, друзів друзів і всіх, кому "не важко" підписати чергове звернення з перейменування чогось. При цьому вгадуються старі комуністичні методи пропаганди, спекуляції емоціями, класової боротьби із "вшивою інтелігенцією" тощо.

Просимо припинити цю петиційну вакханалію (складовою якої є зокрема й ця петиція). І вирішувати справу не під тиском натовпу, а через розумну обґрунтованість та доцільність перейменування.
Бо якщо керуватися лише волею натовпу, то можна на виході отримати вакханалію, що позбавлена жодного здорового глузду.
Так, декілька десятків тисяч міщан Черкас точно хочуть, щоб вулиці були милозвучними, нейтральними або номерними. Можемо запропонувати наступні перейменування, щоб усім догодити й не втратити в популістичних рейтингах:
• вулицю Балакірєва на вулицю Номерну;
• вулицю Добровольського на вулицю Нейтральну;
• провулок Гастелло на провулок Милозвучний.

Перелік осіб. які підписали Електронну Петицію


Збір підписів завершено

Загальна кількість осіб, які підписали електронну петицію:

16 підписів з 500
необхідних

Поділитися: