Електронні Петиції Черкаси Офіційний портал міської ради,
міського голови, виконавчого комітету

Суть звернення:

Визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Черкаси, дозволити їм вільно жити в підвалах, горищах та інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів.

Фото
Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Калинина Валентина Ігорівна
Статус: Розглянуто
Петиція: Че/867-еп. Подана 26.06.2019
Дата початку збору підписів: 26.06.2019
Текст електронної петиції:

Останнім часом у нашому місті спостерігається жахлива тенденція до збільшення кількості випадків замурування котів в підвальних приміщеннях житлових будівель. З метою захисту тварин від подібного жорстокого поводження, необхідно визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Черкаси та заборонити їх безпричинні жорстокі вбивства. Взявши за приклад практику м. Львова, м. Києва, м. Одеси, м. Запоріжжя та інших європейських міст, слід дозволити котам вільно жити та пересуватися в підвалах, горищах та інших місцях їхнього постійного перебування, оскільки вони виконують вкрай важливу функцію природньої дератизації - знищення гризунів, що є рознощиками багатьох інфекцій. Водночас, слід приділити увагу питанню їхнього розмноження, а саме проведенню заходів з гуманної біостерилізації, вакцинації, реєстрації, облаштування домівок та доступних поїлок.
Що потрібно зробити?
Відповідним рішенням міської ради проголосити котів співмешканцями Черкас – повноправними вільними жителями, частиною екосистеми міста Черкаси.
Внести відповідні зміни до правил благоустрою, правил утримання будинків та прибудинкової території, зробити відповідні доповнення до повноважень.
Черкаси – повинен стати справжнім гуманним містом з європейськими цінностями!
Пропонований проект рішення «Про заходи захисту котів від жорстокого поводження на території Черкаської міської ради». З метою забезпечення реалізації у м. Черкаси Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження“ Черкаська міська рада повинна вирішити:
1. Заборонити вилов (з метою «позбутися») безпритульних котів на території м. Черкаси, за винятком:
1.1. Необхідності вжиття заходів регулювання чисельності безпритульних котів у м.Черкаси способом біостерилізації, здійснення вакцинації та/або з метою перевлаштування їх до нових власників із залученням представників громадських обʼєднань, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження.
1.2. Обставин, що створюють загрозу життю, здоровʼю та безпеці людей з метою карантинування для підтвердження чи спростування антропозооносних захворювань, яке надає ветеринарний лікар відповідною письмовою довідкою встановленої форми.
2. Відповідальним особам, які в структурах житлово - експлуатаційних підприємств (комунальних, ОСББ) чи організацій всіх форм власності уповноважені забезпечувати дотримання норм експлуатації підвальних, комірних приміщень і горищ, запобігати ненавмисній і навмисній ізоляції там котів (закриванню чи замуровуванню у цих приміщеннях, що унеможливлює вільний вихід тварини з місця перебування та позбавляє її опіки представників громадських обʼєднань, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження), що може загрожувати їм загибеллю.
3. Відділу житлово-комунального господарства та транспорту:
3.1. Забезпечити регулювання чисельност ікотів у м. Черкаси шляхом біостерилізації з їх обовʼязковою вакцинацією та відповідною візуальною ідентифікацією за рахунок позабюджетних коштів та коштів, передбачених у міському бюджеті м. Черкаси на відповідний рік.
3.2. Запровадити систему взаємодії з громадськимио бʼєднаннями, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження, для ефективного контролю стану і чисельності популяції безпритульних котів.
3.3. Зобовʼязати обслуговуючі комунальніг осподарства, СУБ, ТОВ «Сантехбудконструкція» і ОСББ не створювати навмисних перешкод для виконання котами функції природної дератизації, даючи їм доступ до комірних і підвальних приміщень.
3.4. У випадках отримання звернень громадян щодо наявності обставин, що створюють загрозу життю, здоровʼю та безпеці людей, причиною яких зазначено наявність безпритульних котів у нежитлових приміщеннях, спрямовувати копію звернення до громадських обʼєднань, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження, з метою залучення представників цих організацій, а також опікунів вуличних котів до безпосереднього вирішення питань на місцях виникнення зазначених вище обставин, а також забезпечення переміщення безпритульних котів на іншу соціально та санітарно прийнятну територію у разі такої необхідності.
3.5. Забезпечити інформування громадян про зміст цього рішення та відповідні положення Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження“, а також про спосіб врегулювання будь-яких відповідни конфліктних ситуацій шляхом письмового чи усного звернення в уповноважений підрозділ відділу житлово-комунального господарства та транспорту.
3.6. Рекомендувати адміністраціям підприємств, установ та організацій звертатись до відділу житлово-комунального господарства та транспорту за сприянням у здійсненні біостерилізації та ідентифікації безпритульних котів.
3.7. Спільно з представниками громадських обʼєднань, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження, розробити механізм реалізації цього рішення через впровадження інституту опікунства.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на відділ житлово-комунального господарства та транспорту.

Перелік осіб. які підписали Електронну Петицію


Збір підписів завершено

Загальна кількість осіб, які підписали електронну петицію:

256 підписів з 250
необхідних

Поділитися: